Министърът на външните работи на Естония Маргус Цахкна заяви, че по случай Деня на победата, отбелязван на 23 юни, в страната почитат онези, които са се борили за свободата на Естония, като подчерта, че независимостта никога не бива да се приема за даденост.
Цахкна посочи, че Денят на победата е израз на уважение към хората, които са се борили за свободата на страната, и същевременно напомня за ценността на независимостта.
Bulgaria News Agency