Ekmen: "Yetiştirme yurtlarındaki cinsel istismar iddiaları hakkında bilgi var mıdır?"

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Türkiye Büyük millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda devam eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’a sorular sordu.

Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısı 11 Aralık'ta gerçekleştirilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısının 11 Aralık'ta gerçekleştirleceğini açıkladı.

UNRWA çalışanları, Gazze’de 10 binden fazla tıbbi muayeneye olanak sağlıyor

DEREN KOCAMANOĞLU-01.12.2023-HİBYA- Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), Gazze Şeridi’ndeki ekiplerin her gün sağlık merkezlerinde 10 binden fazla tıbbi muayeneye olanak sağladığını bildirdi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Akçapar, Taylandlı mevkidaşı Phuangketkeow ile görüştü

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar, 30 Kasım-1 Aralık tarihlerinde Üsküp’te düzenlenen AGİT 30. Bakanlar Konseyi toplantısı marjında Tayland Dışişleri Bakan Yardımcısı Sihasak Phuangketkeow ile görüştü.

İstanbul Valisi Gül, Cumhuriyetin 100. Yılı Sergisi'nin açılışına katıldı

Cumhuriyetin 100. Yılı Sergisi'nin açılışı, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in ve İstanbul Valisi Davut Gül'ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Hagari: “Hava savunma savaşçıları, şüpheli bir hava hedefini başarıyla önledi”

DEREN KOCAMANOĞLU-01.12.2023-HİBYA- İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Tümamiral Daniel Hagari, ülkenin kuzeyindeki alarmın ardından Lübnan’dan İsrail topraklarına geçen şüpheli bir hava hedefinin önlendiğini açıkladı.

Tether ve Bitfinex, Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebine itiraz etmeyecek

Tether ve Bitfinex, New York Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIL) talebine karşı daha fazla itiraz etmeyeceklerini açıkladı. Şirketler, ortaya çıkan endişeleri göz önüne alarak bu kararı verdiklerini ve kararın şeffaflık ilkesine olan bağlılıklarından kaynaklandığını belirtti.

Bursa Hayvanat Bahçesi 25 yaşında

Bursa’da yaklaşık 206 bin metrekarelik alanda 138 türden bini aşkın hayvana ev sahipliği yapan ve yılda bir milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan Hayvanat Bahçesi’nin kuruluşunun 25’inci yılı çeşitli programlarla kutladı.

Başkan Gürkan'dan Engelliler Günü mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Aydın, Tunç ve Hatırlı ile Orhangazi tarım imkanını masaya yatırdı

Toplantıda, Orhangazi'nin tarım ve hayvancılık potansiyeli ele alınarak, şehir tarımının geliştirme ve çeşitlendirme olanakları değerlendirildi.