Zelenski: “Hiçbir ülke deniz taşımacılığını baltalamak için Rusya kadar çaba göstermedi”

DEREN KOCAMANOĞLU-01.12.2023-HİBYA- Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, son 10 yılda hiçbir ülkenin deniz taşımacılığı özgürlüğünü baltalamak için Rusya kadar çaba göstermediğini ifade etti.

Filistin Kızılayı: " Bombardımanlar nedeniyle hayatını kaybeden sayısı 32'ye ulaştı"

FATMA ELİF BEYHAN - 01.12.2023 - HİBYA - Filistin Kızılayı Derneği (PRCS), ateşkesin sona ermesinden itibaren Kuzey ve Güney Şeritlerinde meydana gelen bombardımanlardan 32 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Haliliye Belediyesi hem üretiyor hem tasarruf sağlıyor

ŞANLIURFA- 01.12.2023 - HİBYA - Haliliye Belediyesi’nde üreten belediyecilik anlayışının benimsenmesiyle atölyelerin sayısı her geçen gün artıyor. Bir yandan şehre kamelya, bank ve piknik masaları kazandıran ekipler, bir yandan da aydınlatmaların ve iş makinalarının bakım ve onarımını bünyesinde sağlıyor.

Hak sahibi çiftçilere küçükbaş hayvanları teslim edildi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Alpu ilçesi ve mahallelerinde faaliyet gösteren küçük çiftçilere yönelik desteği kapsamında kura çekimiyle belirlenen hak sahiplerine küçükbaş hayvanlar teslim edildi.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Türk'ten insani ateşkes çağrısı

FATMA ELİF BEYHAN - 01.12.2023 - HİBYA - Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Türk, Gazze'deki çatışmaların yeniden başlaması felaket olduğunu ifade ederek insani ateşkes çağrısında bulundu.

Ege Bölgesi’nin 10 aylık dış ticaret fazlası 8 milyar doları aştı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık tarihi boyunca ihracatçı kimliğiyle öne çıkan, Türkiye’ye ihracatı öğreten Ege Bölgesi, 2023 yılının 10 aylık döneminde 25 milyar 796 milyon dolarlık ihracat yaparken ithalatı 17 milyar 683 milyon dolarda kaldı.

Zeyrek: “Sessiz pandemi: Antimikrobiyal direnç"

ŞANLIURFA- 01.12.2023 - HİBYA - Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fadile Yıldız Zeyrek, antibiyotik direncinin insan sağlığı ve gıda güvenliği üzerinde ciddi tehdit oluşturduğunu ifade etti.

Guterres: "Çatışmalara dönülmesi, insani ateşkesin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor"

FATMA ELİF BEYHAN - 01.12.2023 - HİBYA - Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze'deki askeri operasyonların yeniden başlamasından büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Eskişehir'den “Doğaya Sarılan Eller” etkinliği

Şehit Yalçın Baykuş İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri “Doğaya Sarılan Eller” etkinliği kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Fidanlık ve Yeşil Alanlar Şube Müdürlüğünü ziyaret ettiler.

Başkan Büyükkılıç, Talas Sosyal Yaşam Merkezi’nde vatandaşlarla bir araya geldi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Sosyal Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.