Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi’nde konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi’nde konuşuyor.

Pakistan’da meydana gelen seller nedeniyle sıtma vakaları 5 kat arttı

DEREN KOCAMANOĞLU-01.12.2023-HİBYA- Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Pakistan’da 2022 yılında meydana gelen sel felaketlerinin, ülkede sıtma vakalarının 5 kat artmasına neden olduğunu bildirdi.

Çin-Hindistan Sınır İşleri İstişare ve Koordinasyon Mekanizması 28. Toplantısı yapıldı

Çin Dışişleri Bakanlığı Sınır ve Okyanus İşleri Dairesi ile Hindistan Dışişleri Bakanlığı Doğu Asya Dairesi tarafından düzenlenen Çin-Hindistan Sınır İşleri İstişare ve Koordinasyon Mekanizması 28. Toplantısı'na, iki ülkenin dışişleri, savunma, göçmenlik ve diğer ilgili kurumlarının temsilcileri katıldı.

Öğrenciler icat çıkaracak

‘Mektebim İş Dünyası Kurulu’ projesi ile Türkiye’deki 9 iş insanı öğrencilerle bir araya gelecek Öğrencileri girişimciliğe teşvik etmeyi amaçlayan proje tanıtıldı.

Nilüfer’de özel çocukların gösterisi alkış aldı

Nilüfer Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çerçevesinde düzenlediği “Engelsiz Spor Etkinliği”ne katılan öğrenciler, dans, ritim ve spor gösterileriyle hünerlerini sergiledi.

Başkan Büyükerşen'den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

2. Ukrayna'dan Tahıl Zirvesi sona erdi

DEREN KOCAMANOĞLU-01.12.2023-HİBYA-Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, 2. Ukrayna'dan Tahıl Zirvesi’nin katılımcıların ortak açıklamasıyla sona erdiğini bildirdi.

Avşar: "Sosyal konut proje arazilerinde bugün hala koyunlar otluyor”

DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Türkiye’de derin bir barınma krizi yaşandığını vurgulayarak, hükümete, sosyal konut üretiminde vatandaşa verilen vaatlerin hayata geçirilmesi için çağrıda bulundu.

Zelenski: “Hiçbir ülke deniz taşımacılığını baltalamak için Rusya kadar çaba göstermedi”

DEREN KOCAMANOĞLU-01.12.2023-HİBYA- Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, son 10 yılda hiçbir ülkenin deniz taşımacılığı özgürlüğünü baltalamak için Rusya kadar çaba göstermediğini ifade etti.

Filistin Kızılayı: " Bombardımanlar nedeniyle hayatını kaybeden sayısı 32'ye ulaştı"

FATMA ELİF BEYHAN - 01.12.2023 - HİBYA - Filistin Kızılayı Derneği (PRCS), ateşkesin sona ermesinden itibaren Kuzey ve Güney Şeritlerinde meydana gelen bombardımanlardan 32 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.