news-details

Коща: Ще задълбочим още повече партньорството си с Молдова

Председателят на Европейския съвет Антонио Коща направи оценка на втората среща на върха ЕС–Молдова.

Подчертавайки, че срещата се провежда непосредствено преди началото на преговорите по основния клъстер, Коща заяви: „Нашата втора среща на върха ЕС–Молдова не би могла да се проведе в по-подходящ момент – непосредствено след един наистина исторически етап и точно преди началото на преговорите по основния клъстер.“

Коща посочи, че заедно с Мая Санду целят да развият сътрудничеството между ЕС и Молдова, като добави: „Днес заедно с президента Мая Санду ще задълбочим още повече нашето партньорство.“

Bulgaria News Agency