Министър-председателят на Хърватия Андрей Пленкович предостави информация за дипломатическите дейности в рамките на Дубровнишкия форум, откриването на нов обект в града и срещите, свързани с предстоящите избори.
Говорейки за международната роля на Хърватия, Пленкович заяви: „На 20-ата годишнина на Дубровнишкия форум Хърватия, посветена на ерата на многополюсността и множеството глобални предизвикателства, потвърждава своята активна и отговорна роля на международната сцена.“
Пленкович добави: „Използвахме престоя си в Дубровник и за откриването на дома за възрастни хора „Рагуза“, един от 18-те центъра, които изградихме в страната, както и за среща с HDZ BH преди общите избори през октомври.“
Bulgaria News Agency