news-details

Сибиха: Украйна продължава напред по пътя към ЕС и ОИСР

Министърът на външните работи на Украйна Андрий Сибиха заяви, че е удоволствие да посрещне генералния секретар на ОИСР Матиас Корман в Киев.

Сибиха посочи, че по време на срещата са били обсъдени последните събития на бойното поле, последиците от руските атаки срещу украинската инфраструктура и икономика, както и въпросите на регионалната сигурност. „Въпреки войната Украйна продължава по пътя към ЕС и ОИСР чрез прилагане на реформи и укрепване на институциите“, каза той.

Той добави, че е бил направен преглед на сътрудничеството в рамките на програмите на ОИСР и е бил оценен напредъкът на Украйна в процеса на привеждане към стандартите на организацията.

Сибиха също така определи оценките на ОИСР в областта на инфраструктурата, публичната администрация и правосъдието като „изключително ценни инструменти“, които укрепват устойчивостта на Украйна и подпомагат реформите.

Bulgaria News Agency